

Życzenia
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.
Wszystkim Uczniom, Ich rodzicom i Przyjaciółom szkoły
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy administracji i obsługi
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole.









Pamiętamy!
14 kwietnia 2025 r. o godzinie 10.00 przy Dębie Pamięci upamiętniającym aspiranta Policji Państwowej Franciszka Kużajskiego złożono kwiaty i zapalono znicze. Był to wyraz pamięci dla Ofiar Zbrodni Katyńskiej w 85. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Na miejscu uroczystości obecna była Burmistrz Kikoła pani Renata Gołębiewska, Dyrektor ZS-P pani Ewa Żuchowska, kierownik posterunku Policji Państwowej w Kikole aspirant Dawid Dąbrowski oraz nauczycielka historii Jolanta Kuczkowska.
Jolanta Kuczkowska












"Polubić stres"
W ostatnich dniach w klasach IV–VIII naszej szkoły odbyły się zajęcia profilaktyczne w ramach programu „Polubić stres”, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Lipnie –prowadzone przez pedagogów oraz psychologa szkolnego.
Celem programu jest pokazanie uczniom, że stres – choć bywa trudny – może być też sprzymierzeńcem.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest stres, jak wpływa na nasze ciało i emocje oraz jak sobie z nim radzić w codziennym życiu. Pracowali nad rozpoznawaniem emocji, ćwiczyli techniki relaksacyjne i poznali sposoby na pozytywne myślenie.
Dziękujemy wszystkim prowadzącym za zaangażowanie i wartościowe treści, a uczniom – za aktywny udział!
Klaudia Mioduska












„Pamięć o dobrej rzeczy nigdy nie umiera”.
W dniu 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.
Ireneusz Bednorz












Historia bez ostatniego rozdziału
13 kwietnia 1943 roku, podczas konferencji prasowej w siedzibie MSZ w Berlinie, poinformowano o odkryciu masowego grobu ze zwłokami 3000 oficerów polskich.
Radio Berlin nadaje komunikat następującej treści:
"Ze Smoleńska donoszą, że miejscowa ludność wskazała władzom niemieckim miejsce tajnych egzekucji masowych, dokonywanych przez bolszewików, i gdzie GPU wymordowało 10.000 oficerów polskich. Władze niemieckie udały się do miejscowości Kosogory, będącej sowieckim uzdrowiskiem, położonym o 16 kilometrów na zachód od Smoleńska, gdzie dokonały straszliwego odkrycia. Znalazły dół, mający 28 metrów długości i 16 metrów szerokości, w którym znajdowały się, ułożone w 12 warstwach trupy oficerów polskich w liczbie 3 tysięcy. Byli oni w pełnych mundurach wojskowych, częściowo powiązani i wszyscy mieli rany od strzałów rewolwerowych w tyle głowy. Identyfikowanie trupów nie będzie przedstawiało trudności, gdyż są one w stanie mumifikacji z powodu właściwości gruntu i ponieważ bolszewicy pozostawili na ich ciałach papiery osobiste. Już dziś ustalono, że wśród zamordowanych znajduje się m.in. generał Smorawiński z Lublina. Oficerowie znajdowali się początkowo w Kozielsku pod Orłem, skąd w lutym, marcu 1940 r. sprowadzeni zostali w bydlęcych wagonach pod Smoleńsk, a stamtąd ciężarówkami zawiezieni do Kosogór, gdzie bolszewicy ich wszystkich wymordowali. Poszukiwania i odkrycia nowych dołów są w toku. [...]".
Dzień ten ma na celu uczczenie pamięci wszystkich zgładzonych przez NKWD osób, na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku.
Wśród bezbronnych jeńców byli oficerowie, podoficerowie, szeregowcy, w tym rezerwiści stanowiący część elity II Rzeczypospolitej: lekarze, prawnicy oraz inżynierowie.
Armia, która nie zginęła, lecz została zamordowana.
Pamiętamy o tych, których śmierć miała być zapomniana!
Nie pozwólmy zginąć Poległym.
Ireneusz Bednorz












Wyniki rekrutacji
Wyniki rekrutacji do klasy pierwszej
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole
Szkoły Podstawowej im. I. A. Zboińskiego w Kikole
na rok szkolny 2025/2026
Wicedyrektor Zespołu Szkolno w Przedszkolnego informuje,
że podania o przyjęcie dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2025/2026 rozpatrzono następująco:
- dzieci z obwodu szkoły zostały przyjęte,
- dzieci spoza obwodu zostały wpisane na listę rezerwową
(dalsze decyzje zostaną uzgodnione z organem prowadzącym).
WICEDYREKTOR
mgr IlonaRomanowska












Zdrowo i Kolorowo
W ramach Programu Profilaktyki Zdrowotnej w OP oraz klasach I-III odbył się konkurs plastyczny pod hasłem Zdrowo i Kolorowo. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu odżywiania się oraz rozwijanie świadomości dbania o zdrowie.
Napłynęło wiele kolorowych, pomysłowych prac. Komisja wyróżniła pracę:
Ksawerego Jankowskiego OP Żabki, Oliwii Predenkiewicz OP Żabki, Martyny Rogozińskiej z kl. IA, Igora Borkowskiego z kl. IB, Zuzanny Bugdalskiej z kl. IIB, Zuzanny Drygalskiej z kl. IIB.
Organizatorem konkursu była p. Katarzyna Chojnacka.
Katarzyna Chojnacka












"Najpiękniejsza Marzanna"
Z ogromną radością ogłaszamy wyniki wiosennego konkursu "Najpiękniejsza Marzanna" zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom- Wasza kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie przerosły nasze oczekiwania. Każda Marzanna była wyjątkowa- dzięki Wam pożegnanie zimy było magiczne.
Gratulujemy zwycięzcom. Brawo za talent I wyobraźnię.
I miejsce
Antoni Gajewski, kl. 1b
II miejsce
Wiktor Dąbrowski, kl. 5a
Miłosz Borkowski, kl. 6a
III miejsce
Kamila Burczyńska, kl. 3b
Hubert Kalinowski, kl. 6a
Dziękujemy za wspólną zabawę i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.
Anna Rumińska-Rudewicz












Wyniki konkursu
Wyniki konkursu „Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej” zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę":
1 miejsce:
Maja Urbańska kl. V b
Hubert Kalinowski kl. VI a
Miłosz Borkowski kl. VI a
2 miejsce:
Nikola Łukiewska kl. V b
Wiktoria Sztangierska VII b
3 miejsce:
Igor Sławkowski kl. IV b
Jakub Chojnicki kl. V b
Gratulujemy zwycięzcom!
Organizatorami konkursu była pani Beata Orylska i pani Anna Kroplewska.
Anna Kroplewska












"Trzymaj Formę"
Działania profilaktyczne w ramach programu „Trzymaj Formę” współorganizowanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Polską Federację Producentów Żywności.
Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej. W ramach działań uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na temat zdrowego odżywiania, wzięli udział w konkursie plastycznym „Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej” oraz w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o zdrowym stylu życia.
Przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Anna Kroplewska











