

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet jest świetną okazją do wyrażenia szacunku i wdzięczności wobec wszystkich Pań, dlatego dzień ten upłynął w radosnej i serdecznej atmosferze. Dziewczęta zostały obdarowane niespodziankami od swoich kolegów.
Ponadto Samorząd Uczniowski zorganizował plebiscyt na "Najsympatyczniejszą Koleżankę".
Tytuł Super Dziewczyny zdobyły dwie uczennice:
Dagmara Olszewska z kl. 2a
Oliwia Kopczyńska z kl. 7a
Gratulujemy!
Anna Rumińska-Rudewicz









Rekolekcje Wielkopostne 2025
17.03.2025r. (poniedziałek) i 18.03.2025r. (wtorek)
kl. „,0"- III - godz. 8:30 wyjście sprzed szkoły pod opieką nauczycieli, godz. 8:45 msza św.
kl. IV -VIII - godz. 11:30 wyjście sprzed szkoły pod opieką nauczycieli, godz. 11:45- spowiedź i msza św.
Po powrocie z kościoła zajęcia odbywają się zgodnie planem.
Proszę nauczycieli o zapewnienie bezpiecznej drogi ze szkoły do kościoła i odwrotnie oraz podczas sprawowania mszy św.
W tych dniach uczniowie są zwolnieni z klasówek, sprawdzianów i odpytywania.
DYREKTOR
mgr Ewa Irena Żuchowska









Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała dofinansowanie w ramach wieloletniego programu – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3
Kierunek interwencji 3.1.
Całkowita wartość projektu wyniosła 3750 zł , z czego 3500 zł otrzymaliśmy z budżetu państwa. Dzięki uzyskanej dotacji zakupione zostały książki do szkolnej biblioteki. Zorganizowany zostanie również szereg akcji promujących czytelnictwo wśród dzieci z przedszkola.
Anna Kroplewska









Bal karnawałowy
Super zabawa, dobra muzyka i świetny humor- to wszystko towarzyszyło nam podczas balu karnawałowego. Tego dnia sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwą salę balową.
Zabawę dla młodszych uczniów poprowadził Bajeczny Świat - Animacja czasu wolnego, natomiast o oprawę muzyczną na dyskotece dla klas 4-8 zadbał Samorząd Uczniowski. Atmosfera była fantastyczna, a tańcom nie było końca.
Serdecznie podziękowania należą się Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. I. A. Zboińskiego, która pomogła w organizacji tego dnia i zakupiła przenośny głośnik oraz Radzie Rodziców Przedszkola Publicznego Kraina Bajek w Kikole za wsparcie i zasponsorowanie wspaniałych ANIMATORÓW. Dziękujemy!
Anna Rumińska-Rudewicz












Sukces Ani
Anna Wasilewska z kl. II a zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Banknot 1000 zł” w kategorii klas I-III. Celem konkursu było: promowanie działalności SKO, pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności.
Podczas oceniania prac komisja konkursowa brała pod uwagę samodzielność wykonania prac, oryginalność, pomysłowość oraz estetykę.
Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów.
Kamila Kotwicka












„Wdzięczność zależy od pamięci”
„Żołnierzami Wyklętymi” zwykło się nazywać żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy pięć lat okupacji niemieckiej zmuszeni byli zamienić na idący ze wschodu, niczym burza, stalinowski reżim. W odróżnieniu od tej części społeczeństwa, która uznała władzę ludową narzuconą odgórnie na polecenie Stalina, Oni – wyklęci przez komunistyczny system, nie złożyli broni. Jeszcze raz poszli do lasu bronić miejscowej ludności przed kradzieżami i gwałtami MO, UB i NKWD.
Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.
W całym kraju, począwszy od 2011 roku obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Ireneusz Bednorz












W Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Korzystając z zaproszenia Przewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Radnego Kacpra Sławkowskiego, absolwenta naszej szkoły, wybraliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Jaśmina Betkier, Daria Pieczywek oraz Antoni Kuczkowski wraz z opiekunem Anną Rumińską- Rudewicz mieli okazję przysłuchiwać się obradom V sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
Anna Rumińska-Rudewicz












,,Klucz do uczenia 3.0”
Na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego realizowanych w ramach projektu ,,Klucz do uczenia 3.0” trwają przygotowania do samodzielnego podróżowania po wymarzonych miejscach. Zgodnie z powiedzeniem, że znajomość języka obcego otwiera okno na świat, uczniowie poszerzają słownictwo i ćwiczą poprawną wymowę odgrywając scenki. Oliwia Kopczyńska, Kacper Rumiński, Zuzanna Jankowska, Maria Grudowska, Lidia Mokwińska, Seweryn Lewandowski i Bartosz Rumiński zaprojektowali własne bilety dbając o wszelkie potrzebne szczegóły.
Ewa Irena Żuchowska












W muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie
25 lutego 2025 r. uczniowie naszej szkoły z klas: 5 a, 5 b i 6 a odwiedzili muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Pierwszym punktem wyprawy była lekcja muzealna ,,Od kultu św. Walentego do walentynek”- dziedzictwo i obyczaje Ziemi Dobrzyńskiej. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego św. Walenty patronuje zakochanym, jak czczono go na naszych terenach. Podczas warsztatów plastycznych każdy uczestnik zaprojektował i wykonał własną walentynkę. Następnie uczestnicy wysłuchali opowieści przewodnika, który przedstawił historię budynku muzeum oraz opowiedział o zbrodniach hitlerowskich w ,,Domu Kaźni” i na terenie Ziemi Dobrzyńskiej.
Jolanta Kuczkowska












ZEBRANIE Z RODZICAMI
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole informuje, że dnia 26.02.2025r. (środa)
o godz. 16:00 w sali widowiskowej przy ul. Zboińskiego 1 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Kikole i Przedszkola Publicznego Kraina Bajek w Kikole.
Prosimy o obecność.
DYREKTOR
mgr Εwa Irena Żuchowska








